O Fotokomórkomanii

Łukasz Gurbiel - założyciel FotokomórkomaniiCześć!

Mam na imię Łukasz i w 2012 roku odkryłem radość uprawiania fotografii przy pomocy smartfona. Fotografuję amatorsko od wielu lat, ale wcześniej liczyły się dla mnie wyłącznie lustrzanki.

Pewnego dnia przeczytałem artykuł o aplikacji Instagram i pod wpływem impulsu zainstalowałem ją na telefonie działającym w oparciu o system Android. Androidowym urządzeniom jestem wierny do dzisiaj.

Szybko dotarło do mnie, że telefonem zdjęcia robi się inaczej niż lustrzanką. Niby oba aparaty rejestrują obraz na podobnej zasadzie, ale ogromne różnice w ich konstrukcji niejako wymuszają zmianę podejścia do fotografowania. Zauważyłem, że mój smartfon i moja lustrzanka „generują” inne stylistycznie obrazy. Od połowy 2012 roku styl „mobilny” przedkładam nad ten – nazwijmy go – klasyczny.

Od czasu do czasu zdarza się, że ktoś doceni me fotograficzne wysiłki. Oto wpisy dokumentujące moje małe sukcesy na polu fotografii mobilnej:

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia galerii zdjęć.

W maju 2013 roku współzałożyłem ze świetnym fotografem mobilnym Michałem Koralewskim Grupę Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”, która promuje w Polsce fotografię mobilną i polską fotografię mobilną na świecie.

Na łamach Fotokomórkomanii opowiadam o mojej fotograficznej pasji, prezentuję zrobione zdjęcia, a także zajmuję się trochę technicznym aspektem całej tej zabawy w fotografowanie smartfonami.

Zapraszam do śledzenia bloga!