Ikona aplikacji Saver Reposter for Instagram

Saver Reposter for Instagram – sprytne narzędzie

Jakiś czas temu przedstawiłem „ręczną” metodę pobierania zdjęć z Instagrama przy pomocy zwykłej przeglądarki internetowej. Podany sposób całkiem nieźle sprawdza się w przypadku urządzeń umożliwiających łatwe wyświetlanie i operowanie na kodzie źródłowym stron internetowych. Taka optymalna sytuacja ma miejsce dla komputerów wyposażonych w pełne (nie mobilne) wersje przeglądarek internetowych. Jednakże gdy chcemy skorzystać z zaprezentowanego rozwiązania przykładowo w przeglądarce Chrome dla systemu Android, to staje się ono mocno niewygodne. Wiecie jak wyświetlić kod źródłowy strony na androidowym Chromie? Nie znajdziecie odpowiedniej opcji w menu! Należy przed adresem interesującej na strony internetowej dopisać view-source: (przykład: view-source:https://m.onet.pl). Czy już wspominałem, że jest to niewygodne?

Jeżeli potrzebuję pobrać zdjęcie z serwisu Instagram bezpośrednio na mojego androidowego smartfona, to od dawna wykorzystuję w tym celu program Saver Reposter for Instagram. To jedno z takich często używanych przeze mnie narzędzi, o którym jeszcze nie napisałem ani słowa na Fotokomórkomanii. Właściwie jego jedyną większą wadą jest to, że wyświetla reklamy i nie da się ich wyłączyć poprzez wniesienie jakiejś opłaty. Aplikacja jest tak przydatna, że nie wahałbym się zapłacić kilku złotych, żeby pozbyć się z niej reklam. Z drugiej strony program jest tak przydatny, że korzystam z niego pomimo tego, że uparcie wyświetla reklamy :)

Saver Reposter for Instagram to aplikacja zaprojektowana tak, aby maksymalnie uprościć pobieranie dużej ilości zdjęć z Instagrama. Przy domyślnych ustawieniach program po uruchomieniu wyświetla swoją ikonę na belce powiadomień Androida. Gdy chcemy pobrać z Instagrama jakąś fotografię, to oczywiście najpierw musimy ją otworzyć w samym Instagramie. Kolejnym krokiem jest wykonanie na niej akcji Kopiuj adres URL do udostępniania, dostępnej pod trzema pionowo ułożonymi kropkami znajdującymi się w prawym górnym rogu nad zdjęciem. Teraz wystarczy kilknąć ikonkę Saver’a na belce powiadomień. Czynność ta powoduje otwarcie okna Saver’a i automatyczne wklejenie w odpowienie miejsce adresu zdjęcia, które pragniemy pobrać. W tym momencie otwiera się przed nami kilka możliwości.

Możemy zdjęcie pobrać na smartfona (będzie miało szerokość 1080 pikseli). Możemy również jednym kliknięciem przygotować je do zarepostowania w Instagramie. Ale to nie wszystko. Saver Reposter for Instagram wraz ze zdjęciem pobiera także jego podpis z uwzględnieniem hashtagów. I da się ten podpis w całości skopiować i zapisać w pliku. Da się również – oczywiście jednym kliknięciem – skopiować wyłącznie same hashtagi zawarte w podpisie zdjęcia. Świetna rzecz, zwłaszcza, że sam Instagram nie umożliwia wykonywania żadnych akcji na podpisach :)

Jak widzicie Saver Reposter for Instagram to przydatne narzędzie. Cztery stuknięcia i jedno przesunięcie palca po ekranie i dowolne zdjęcie z aplikacji Instagram ląduje w naszym smartfonie. Jeszcze jedno klinięcie i cały podpis wraz z hashtagami zapisuje się w schowku. Dla mnie bomba – polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge