fot. Mariusz Majewski - MIRA Mobile Prize B&W, zdjęcie główne

MIRA Mobile Prize B&W 2017 – polskie akcenty

Mieszcząca się w portugalskim Porto galeria fotografii MIRA Forum od kilku lat organizuje renomowany międzynarodowy konkurs fotografii mobilnej MIRA Mobile Prize.

W tym roku włodarze galerii postanowili powołać do życia drugi konkurs: MIRA Mobile Prize B&W. Jak sama nazwa wskazuje, rywalizować mogły w nim wyłącznie prace czarno-białe. Reszta zasad pozostała właściwie taka sama, jak w przypadku oryginalnego MIRA Mobile Prize. Autorzy mogli zgłaszać do trzech zdjęć, a jury typowało finałową pięćdziesiątkę prac, spośród których wybierało tę jedną – zwycięską. Tematem pierwszej edycji MIRA Mobile Prize B&W była fotografia uliczna.

Miło mi zakomunikować, że w finałowej grupie znalazły się trzy „polskie” zdjęcia. Przedstawiam je w kolejności alfabetycznej, według autorów:

Barbara Łucka

fot. Basia Łucka

fot. Basia Łucka

Mariusz Majewski

fot. Mariusz Majewski

fot. Mariusz Majewski

Łukasz Ziętara

fot. Łukasz Ziętara

fot. Łukasz Ziętara

Serdecznie gratuluję autorom, świetna robota!

Z reguły jury konkursu MIRA Mobile Prize wybiera również dodatkowe 150 prac, które nie są prezentowane na pokonkursowej wystawie w postaci wydruków (tak jak ma to miejsce w przypadku prac z finałowej pięćdziesiątki), tylko wyświetlane w czasie jej trwania przy pomocy rzutnika. Ta rozszerzona lista chyba jeszcze nie została ogłoszona, a przynajmniej mnie nie udało się jej znaleźć.  Na tej liście z pewnością również doszukamy się zdjęć autorstwa naszych rodaków.

Zwycięzcą pierwszej edycji MIRA Mobile Prize B&W został Mithail Afrige Chowduhry. Sukces zapewniła mu praca:

fot. Mithail Afrige Chowdhury, zwycięska praca MIRA Mobile Prize B&W 2017

fot. Mithail Afrige Chowdhury, zwycięska praca MIRA Mobile Prize B&W 2017

Wszystkie finałowe pięćdziesiąt zdjęć można zobaczyć w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge