Samotność; fot. Łukasz Gurbiel

Instagramowy misz-masz (22)

Uzupełniania blogowej galerii ciąg dalszy. Prezentowane dzisiaj zdjęcia powstały w większości w zeszłym roku, ale trzy ostatnie są już z zimy 2016.

Pierwsze zdjęcie przedstawia samolot CASA C-295M, stojący na płycie lotniska 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach. Miałem okazję pokręcić się po tym na co dzień niedostępnym miejscu dzięki instameetowi zorganizowanemu przez IgersKrakow.

Samolot CASA C-295M; fot. Łukasz Gurbiel

Poniższe dwie fotografie powstały również podczas wycieczki z IgersKrakow. Pierwsza na krakowskim Kazimierzu, a druga pokazuje jesienny widok na Bulwar Inflandzki.

Stary samochód na Kazimierzu; fot. Łukasz Gurbiel

Widok na Bulwar Inflandzki; fot. Łukasz Gurbiel
I dalej: starsza pani uchwycona na ulicy Grodzkiej w Krakowie, a następnie widoczek na Wawel. Jest tak… pocztówkowo, ale mam jakiś sentyment do tego ujęcia. Może dlatego, że posiada taki spokojny wydźwięk. Prezentuje „na pusto” miejsce, w którym z reguły jest wielki gwar i zgiełk.

Starsza kobieta na Grodzkiej; fot. Łukasz Gurbiel

Widok na Wawel; fot. Łukasz Gurbiel

W Krakowie, między innymi nad Wisłą, zimuje wiele łabędzi. Pomimo tego że miasto zapewnia ptakom względne bezpieczeństwo, to i w nim niestety czyhają na nie pułapki. Na zdjęciu widać ślad pozostawiony przez łabędzia, który prawdopodobnie miał podczas lotu twarde spotkanie z Kładką Bernatka :( Łabędź przetrwał zderzenie z mostem i upadek na zamarzniętą powierzchnię Wisły. Poobijany i poraniony poczłapał po lodzie na środek rzeki i tam zbierał siły. Wezwano pomoc i mam nadzieję, że pechowe ptaszysko zostało uratowane. Kiedy odchodziłem trwało organizowanie ekipy zdolnej do przeprowadzenia akcji ratunkowej na lodzie.

Upadły łabędź; fot. Łukasz Gurbiel

Samotność; fot. Łukasz Gurbiel

Zapraszam do oglądnięcia mojej pełnej blogowej galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge