Więcej niż 30 hashtagów pod zdjęciem na Instagramie?

Jak zamieścić pod zdjęciem na Instagramie więcej niż 30 hashtagów

Więcej niż 30 hashtagów pod zdjęciem na Instagramie?
Czy kiedykolwiek spotkaliście się ze zdjęciem zamieszczonym na Instagramie, opisanym więcej niż 30 oficjalnie dozwolonymi aktywnymi hashtagami?

Centrum pomocy Instagrama wyraźnie wskazuje, że:

Możesz użyć do 30 znaczników w jednym poście. Jeżeli oznaczysz jedno zdjęcie/film więcej niż 30 znacznikami, komentarza nie będzie można opublikować.

Spójrzcie jednakże na jedno ze zdjęć wstawionych przeze mnie na Instagram:


W jego opisie widnieje 30 znaczników, ale kiedy klikniecie w belkę na dole zdjęcia (tę z ilością „polubień” i komentarzy), żeby podglądnąć obrazek w samym Instagramie, zobaczycie, że w pierwszym komentarzu znajduje się kolejne 30 hashtagów! Czyli łącznie powyższe zdjęcie jest opisane aż 60 znacznikami!

Żeby osiągnąć taki efekt, trzeba zastosować pewien trik, który – obawiam się – nie stoi w zgodzie z regulaminem serwisu Instagram. Stąd też zalecałbym, tak na wszelki wypadek, nie nadużywać owej sztuczki – a nuż serwis wpadnie kiedyś na pomysł ukarania kont wykorzystujących opisaną lukę?

A jak właściwie posłużyć się tą luką? Otóż podczas publikowania zdjęcia, nadajcie mu koniecznie jakiś tytuł lub opis – ale nie zamieszczajcie na tym etapie żadnych tagów. Jeżeli naprawdę nic Wam nie przychodzi do głowy, to wstawcie chociażby kropkę. Następnie – już po opublikowaniu obrazka – w komentarzu umieśćcie pierwszą porcję znaczników (do trzydziestu sztuk). Kolejnym, i ostatnim krokiem jest wyedytowanie opisu zdjęcia. Doklejcie do już istniejącego tekstu drugi zestaw hashtagów (znowu maksymalnie trzydzieści). I to wszystko – właśnie dostaliście zdjęcie opisanie więcej niż trzydziestoma dozwolonymi znacznikami!

Czy trik jest warty stosowania? Nie jestem tego taki pewien. Wszystkie te operacje opóźniają dopisywanie znaczników do zdjęć, co prowadzi do pogorszenia się ich ekspozycji wśród użytkowników serwisu. No i pozostaje jeszcze kwestia „legalności” tego rozwiązania…

komentarzy 11 dla "Jak zamieścić pod zdjęciem na Instagramie więcej niż 30 hashtagów"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge