Ikona programu InstaSave for Instagram

InstaSave for Instagram – androidowa aplikacja do zapisywania zdjęć i filmów z Instagrama

Całkiem niedawno zamieściłem tutaj na Fotokomórkomanii krótki tekst, w którym przedstawiłem stosunkowo łatwy sposób na zapisywanie zdjęć z Instagrama, z wykorzystaniem wyłącznie przeglądarki internetowej (bez instalowania żadnych dodatków). Sposób ów sprawdza się dobrze na maszynach takich jak stary, poczciwy stacjonarny blaszak czy też laptop. Niekiedy jednakże zachodzi konieczność „zrzucenia” instagramowej fotki przy użyciu smartfona bezpośrednio na smartfon – na przykład kiedy chcemy ją od razu repostować na Instagram. Dla porządku wspomnę, że powinniśmy nałożyć na to zdjęcie jakąś informację wskazującą, że jest to repost – żeby nie zostać posądzonym o kradzież czyjejś pracy. O tym, jak zamieścić na zdjęciu przy użyciu androidowych aplikacji np. logo, napiszę już niebawem.

W Google Play – czyli w sklepie z aplikacjami dla Androida – można odszukać całkiem sporo programów zapisujących zdjęcia czy filmy z aplikacji Instagram. Dzisiaj przedstawię Wam krótko InstaSave for Instagram – moje ulubione androidowe narzędzie, realizujące wspomniane zadanie.

InstaSave for Instagram wyróżnia się spośród innych podobnych aplikacji prostotą i wygodą obsługi. Cała operacja kopiowania zdjęć sprowadza się właściwie do uruchomienia tego programu i używania opcji Kopiuj adres URL do udostępniania z poziomu Instagramu. Opcja ta ukrywa się pod trzema pionowymi kropkami, które widać na poniższym zdjęciu w prawym, górnym rogu:

Instagram, zrzut ekranu

Wszystkie potraktowane w ten sposób zdjęcia trafiają automatycznie do uruchomionego programu InstaSave for Instagram, gdzie czekają na zapisanie na naszym smartfonie lub tablecie przy pomocy widocznej strzałki:

InstaSave for Instagram, zrzut ekranu

Fotografie, których już nie potrzebujemy, usuwamy przesuwając je palcem w stronę lewej lub prawej krawędzi ekranu. To wszystko. Proste i bardzo wygodne.

InstaSave for Instagram jest darmową aplikacją, wyświetlającą reklamy. Zapisuje zdjęcia – jak chyba wszystkie podobne programy – o szerokości 640 pikseli. To niewiele, ale najczęściej wystarcza do zrepostowania. Jeżeli 640 pikseli to za mało, to musimy sięgnąć po wspomnianą już metodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge