Ikona programu Instagram

W jaki sposób łatwo zapisać na dysku komputera zdjęcie z Instagrama

Dzisiaj przedstawię prosty sposób na zapisywanie zdjęć z Instagrama z poziomu przeglądarki internetowej (na komputerze). Sam często wykorzystuję tę metodę. Nie wymaga ona instalowania żadnych dodatków i jest w miarę wygodna. Powinna działać w przypadku każdej przeglądarki umożliwiającej wyświetlanie i przeszukiwanie tzw. źródła strony. Ja posługuję się najczęściej Chromem i właśnie na jego przykładzie zaprezentuję działanie mojego sposobu.

W pierwszym kroku należy otworzyć zdjęcie, które chcemy pobrać na dysk. Tak (w osobnej karcie):

Kopiowanie z Instagrama - etap 1

lub tak:

Kopiowanie z Instagrama - etap 1
Następnie trzeba wyświetlić „źródło strony” używając przykładowo skrótu ctrl + u (taki skrót obowiązuje w Chromie i w Firefoksie). Wyświetlone „źródło strony” trzeba przeszukać (ctrl + f w Chromie i Firefoksie) pod kątem występowania frazy jpg. Interesuje nas jej pierwsze wystąpienie. Zaznaczamy i kopiujemy (ctrl + c) fragment podobny do tego pokazanego na zdjęciu:

Kopiowanie z Instagrama - etap 2

Teraz trzeba tylko wkleić skopiowany adres do paska adresu przeglądarki, zatwierdzić klawiszem Enter i voilà – dostajemy gotowe zdjęcie do zapisania przy pomocy polecenia (wywoływanego prawym klawiszem myszy) Zapisz grafikę jako…

Kopiowanie z Instagrama - etap 3

Prosto, łatwo i przyjemnie. Cała procedura przy odrobinie wprawy i posługiwaniu się skrótami zajmuje może z dziesięć sekund. Dodatkową zaletą metody jest fakt, że w efekcie jej zastosowania otrzymujemy zdjęcie o szerokości 1080 pikseli.

Aktualizacja 2017-10-19:

Otrzymałem wiadomość od autora internetowego narzędzia Wienstag. Serwis ten umożliwia szybkie pobieranie zdjęć oraz filmów z Instagrama. Autor obiecuje brak reklam i wyskakujących okien. Faktycznie, wszystko działa sprawnie – jest nawet polska wersja językowa, z tym że tłumaczenie wykonał automatyczny translator – zęby bolą od czytania. Lepiej korzystać z wersji angielskiej. Tak, jak w przypadku opisanej wyżej metody „na piechotę” w wyniku użycia Wienstag’a dostajemy zdjęcie o szerokości 1080 pikseli. Do zapamiętania – serwis ten faktycznie może się przydać! Chociaż nie wierzę, że nie trafią na niego kiedyś reklamy :)

komentarzy 15 dla "W jaki sposób łatwo zapisać na dysku komputera zdjęcie z Instagrama"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge