ICE Kraków, schody, fot.: Łukasz Gurbiel

Instagramowy misz-masz (18)

Dzisiaj dalszy ciąg uzupełniania blogowej galerii. Zdjęcia, które zaraz pokażę, były już co prawda kiedyś zaprezentowane na blogu, ale nie trafiły do galerii, gdyż w tamtym czasie zachwiałyby jej chronologią. Fotografie te to kilka ujęć z wnętrza jednego z ciekawszych krakowskich budynków ostatnich lat: Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Budynek Centrum Kongresowego ICE Kraków został zaprojektowany przez pracownię Krzysztof Ingarden, Jacek Ewý Architekci sp. z o.o. we współpracy z japońskim biurem projektowym Arata Isozaki & Associate. Budowla jest jedną z aż trzech nowych krakowskich inwestycji, które znalazły się w podsumowaniu 11. edycji plebiscytu Miss Polskiej Architektury (zajęła 18 miejsce). Jako krakus jestem dumy z tego, że w Krakowie w końcu ładnie się buduje. Dodam, że we wspomnianym plebiscycie zwyciężył inny krakowski budynek: Cricoteka – Muzeum Tadeusza Kantora. Ale to temat na inną historię.

Na Centrum Kongresowe ICE Kraków składa się ponad 36 000 m² przestrzeni konferencyjnej, mogącej obsłużyć jednocześnie około 3200 gości. Oprócz niesamowitych trzech głównych sal, ogromne wrażenie robi trzypoziomowe, wielofunkcyjne foyer z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu. I właśnie owo foyer stało się głównym tematem moich zdjęć:

ICE Kraków, schody, fot.: Łukasz Gurbiel

ICE Kraków, klatka schodowa, fot.: Łukasz Gurbiel

ICE Kraków, lampy, fot.: Łukasz Gurbiel

ICE Kraków, spiralne schody, fot.: Łukasz Gurbiel

ICE Kraków, foyer, fot.: Łukasz Gurbiel
Na koniec jeszcze zdjęcie z pięknej Sali Audytoryjnej:

ICE Kraków, sala audytoryjna, fot.: Łukasz Gurbiel

komentarzy 5 dla "Instagramowy misz-masz (18)"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge