Podwórko, fot.: Łukasz Gurbiel

Polska edycja projektu 48H od Sony Mobile – zostałem jednym z czterech laureatów :)

Przez dwie pełne doby – 13 i 14 czerwca 2015 roku, w wybranych 48 miastach na całym świecie trwało wielkie smartfonowe fotografowanie w ramach projektu 48 GODZIN. 48 MIAST. JEDEN ŚWIAT XPERIA, powołanego do życia przez Sony Mobile. W Polsce do udziału w zabawie zostały wytypowane dwie aglomeracje: Warszawa i Trójmiasto.

Tak się złożyło, że akurat 13 czerwca byłem w Warszawie – i to w związku z fotografią mobilną, gdyż właśnie w ten dzień, wraz z pozostałymi Mobilnymi, świętowałem drugą rocznicę istnienia naszej grupy.

Po powrocie do Krakowa dokonałem szybkiej edycji kilku wybranych zdjęć (nie było ich wiele, bo spotkanie w Warszawie miało charakter głównie towarzyski), które następnie oznakowałem zgodnie z regułami konkursu 48H i wrzuciłem na Instagram.

Ku mojej wielkiej radości (i zarazem zdziwieniu!) właśnie okazało się, że jedna z tych fotografii znalazła się wśród dwóch zwycięskich prac warszawskiej edycji! Oto to zdjęcie:

 

A to druga praca, która zatriumfowała w Warszawie (autorstwa @juliankazimierz):

  Projekt 48H. Warszawa vs Trójmiasto. Mieliśmy ciężki wybór, nie tylko z przyczyn formalnych i wakacyjnych, ale przede wszystkim z powodu nadmiaru dobrych zdjęć… :-) Znakomicie pod tym względem wypadło Trójmiasto, ciut słabiej Warszawa, ale generalnie poziom artystyczny jury pod przewodnictwem Roberta Wolańskiego uznało za wysoki. Pokazaliśmy wam wcześniej zdjęcia grupy finalistów. W zasadzie każde należałoby nagrodzić i chętnie byśmy to zrobili, ale wymagania globalnej rywalizacji mają swoje ograniczenia i musieliśmy wskazać na cztery fotografie. Pokażemy je po kolei. Pierwszy smartfon Sony Xperia Z3 trafi do @juliankazimierz. Jury wysoko oceniło tonalność kolorystyczną tego ujęcia, spokój, który z niego płynie, kadrowanie, klimat, oko autorskie. Gratulujemy! Autora prosimy o przesłanie swoich namiarów teleadresowych wraz z numerem telefonu dla kuriera na adres konkurs@xperia.nadotyk.pl #ICan #Xperia #48H #igerswawa #Poland #igerSony #igerswarsaw #igerspoland #everydayextraordinary   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sony Xperia PL (@sonyxperiapl)


W Trójmieście z kolei wygrali…

@vollygda

Last but not least… I ostatnia nagroda w projekcie 48H, którą przyznajemy z najwyższą przyjemnością! Smartfon Sony Xperia Z3 otrzymuje @vollygda W zasadzie wszystkie jego zdjęcia rywalizowały o tę główną nagrodę, chcieliśmy zresztą wybrać dwie fotografie, które do końca walczyły o miano najlepszej, zdecydowaliśmy się jednak na tę jedną – opowieść niby banalna, trochę jak z „Rejsu”, trochę niedzisiejsza, ale bardzo klimatyczna. Inne zdjęcia także zasługiwały na wysokie uznanie, wybraliśmy po dyskusjach to jedno. Gratulujemy bardzo serdecznie. Respect! Autora prosimy o przesłanie swoich namiarów teleadresowych wraz z numerem telefonu dla kuriera na adres konkurs@xperia.nadotyk.pl #ICan #Xperia #48H #igerswawa #Poland #igerSony #igerswarsaw #igerspoland #everydayextraordinary

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sony Xperia PL (@sonyxperiapl)

i @adrianwerner

Teraz pora na nagrodę dla Trójmiasta. Tutaj decyzja była piekielnie trudna! Chwalimy mocno autorów zdjęć @wietrzyk_tlg  @bea_tlg  @dareksobiecki @tom3cki @im_parasolka @ewamirabelka @fot.dawidukleja @komar_gda czy @pik411 . Pokazaliście naprawdę znakomite prace, przy wielu mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia (sorry zwłaszcza @tom3cki i @bea_tlg – otarliście się o zwycięstwo!). Pierwszy trójmiejski smartfon Sony Xperia Z3 trafi jednak do @adrianwerner. Za kompozycję, precyzyjne podkreślenie walorów przestrzeni – lekko przytłaczającej tę jedną postać, za trafność decyzji w doborze kadru i tonacji kolorystycznej. Bardzo dobra robota! Autora prosimy o przesłanie swoich namiarów teleadresowych wraz z numerem telefonu dla kuriera na adres konkurs@xperia.nadotyk.pl #ICan #Xperia #48H #igerswawa #Poland #igerSony #igerswarsaw #igerspoland #everydayextraordinary Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sony Xperia PL (@sonyxperiapl)

Cóż, pozostaje mi tylko na koniec pogratulować wszystkim laureatom i życzyć wiele fotograficznego pożytku z właśnie zdobytych zet trójek!

komentarzy 5 dla "Polska edycja projektu 48H od Sony Mobile – zostałem jednym z czterech laureatów :)"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge