Hope or Destiny? MIRA Mobile Prize

MIRA Mobile Prize – moja praca w finałowej pięćdziesiątce!

O konkursie MIRA Mobile Prize jeszcze nie miałem okazji Wam nigdy niczego napisać. Sam dowiedziałem się o nim jakiś miesiąc temu, chyba na dwa dni przed upłynięciem terminu zgłaszania zdjęć. MIRA Mobile Prize to międzynarodowy konkurs fotografii mobilnej, który w tym roku odbywa się po raz drugi w historii. Organizowany jest przez galerię fotografii MIRA Forum z Porto w Portugalii. Temat tegorocznej edycji brzmiał: Streets of the World.

Temat pasował mi wręcz idealnie, ponadto ten konkurs nie posiada klasycznej opłaty wpisowej, stąd, nie zastanawiając się długo, wybrałem i wysłałem trzy prace i na jakiś czas zapomniałem o całej sprawie.

Kilka dni temu okazało się, że poniższe zdjęcie zostało docenione przez ośmioosobowe jury MIRA Forum Prize i w nagrodę zawiśnie obok 49 innych prac w galerii MIRA Forum w portugalskim Porto.

Hope or destiny? Fot.: Łukasz Gurbiel

Hope or destiny?

Przyznam się nieskromnie, że jestem bardzo dumy z tego wyróżnienia. To dla mnie wielki zaszczyt, że zdjęcie mojego autorstwa znajdzie się na jednej wystawie z pracami prawdziwych tuz światowej fotografii mobilnej, takich jak Sheldon Serkin (zwycięzca ostatniej edycji Mobile Photography Awards) i Cedric Blanchon (triumfator zeszłorocznej edycji Mobile Photography Awards i tegorocznego mobilnego odłamu American Aperture Awards).

Bardzo miło mi też donieść, że w finałowej pięćdziesiątce MIRA Mobile Prize jest jeszcze kilka polskich prac! Docenieni zostali Agnieszka Werner, Michał Koralewski (@michal_koralewski) i Damian Kostka (@free3hands). Serdecznie gratuluję!!!

Zwycięzcą MIRA Mobile Prize 2015 został Brendan Ó Sé (@iphunography).

Oto link do pełnej „krótkiej listy” MIRA Mobile Prize 2015: SHORTLIST 2015

komentarzy 15 dla "MIRA Mobile Prize – moja praca w finałowej pięćdziesiątce!"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge