Mój nowy Sony Xperia Z3 Compact

O #XperiaAwards, czyli jak zostałem posiadaczem smartfona Sony Xperia Z3 Compact

Muszę się pochwalić, że luty mile mnie doświadczył. Właściwie to nawet podwójnie! Po pierwsze, na początku lutego dowiedziałem się, że w The Mobile Photography Awards, czyli w najbardziej renomowanym na świecie konkursie fotografii mobilnej udało mi się zdobyć trzy wyróżnienia, a następnie wziąłem udział w instagramowej fotozabawie zorganizowanej przez Sony Xperia Polska i wygrałem w niej świetny smartfon Sony Xperia Z3 Compact. O samym telefonie nie będę się teraz rozpisywał, wrażenia z jego użytkowania z pewnością przekażę w osobnym wpisie.

Konkurs #XperiaAwards składał się z dwóch etapów. W pierwszym wystarczyło okrasić jedno ze swoich zdjęć na Instagramie regulaminowym hashtagiem i poczekać na werdykt jury. Ja wybrałem takie:

Kładka Bernatka 3

Kładka Ojca Bernatka w Krakowie, fot.: Łukasz Gurbiel

Zdjęcie przypadło do gustu oceniającym i tym sposobem zostałem jednym z dziesięciu szczęśliwców zakwalifikowanych do drugiego etapu.

Drugi etap to już nie były przelewki. Każdy z uczestników został wyposażony w Sony Xperię Z3 lub Z3 Compact; do mnie trafiła mniejsza wersja topowego smartfona od Sony. Od tego momentu mieliśmy około dziesięciu dni na zrealizowanie niełatwego zadania fotograficznego. Należało przygotować jedno zdjęcie na konkurs Mobile Phone Award, a jego temat przewodni nie był prosty… W moim własnym tłumaczeniu brzmiał tak:

Dostajesz od życia tyle ile sam w nie włożysz. Odrzuć to co oczywiste i odnajdź wokół siebie inspiracje. Spójrz na świat inaczej i dzięki swojemu telefonowi komórkowemu odkryj to co niezwykłe.

Jako że tak czy siak miałem w planie wzięcie udziału w konkursie Mobile Phone Award, to postanowiłem mocno się przyłożyć do zabawy :). W dodatku Xperia Z3 Compact od razu przypadła mi do gustu, zamierzałem więc ją sobie zatrzymać na stałe. Ale żeby móc to zrobić, moje zdjęcie musiało znaleźć się wśród trzech ostatecznie wybranych przez jury, z puli dziesięciu zgłoszonych do drugiego etapu #XpieraAwards. Mimo że nie dysponowałem dużą ilością wolnego czasu, to starałem się fotografować codziennie. Zdjęcie, które zdecydowałem się przedstawić pod ocenę jury powstało jednak stosunkowo wcześnie, bo już trzeciego dnia od rozpoczęcia drugiego etapu zabawy. Dokładnie rzecz biorąc wtedy wyzwoliłem migawkę, bo ostateczny kształt praca zyskała podczas etapu edycji, po kilkunastu godzinach pracy nad jej różnymi wersjami:

Hope or destiny? Fot.: Łukasz Gurbiel

Hope or destiny? Fot.: Łukasz Gurbiel

Również i to zdjęcie znalazło uznanie w oczach jury #XperiaAwards i tym sposobem Sony Xperia Z3 Comapact została przy mnie i stała się moim głównym narzędziem fotograficznym :).

Mój nowy Sony Xperia Z3 Compact

Mój nowy Sony Xperia Z3 Compact

Na koniec zachęcam – tak zupełnie bezinteresownie, nikt mi za to nie płaci :), do odwiedzania profilu @sonyxperiapl. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami pojawiają się tam naprawdę często!

1 komentarz dla "O #XperiaAwards, czyli jak zostałem posiadaczem smartfona Sony Xperia Z3 Compact"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge