Gunner, fot.: Sheldon Serkin

Sheldon Serkin zwycięzcą czwartej edycji The Mobile Photography Awards

Gunner, fot.: Sheldon Serkin

Gunner, fot.: Sheldon Serkin

Ostatnie tygodnie były dla mnie cokolwiek intensywne. Pomiędzy 10 a 20 lutego zajmowałem się w wolnym czasie przede wszystkim przygotowywaniem pracy na konkurs fotograficzny #XperiaAwards. W konkursie poszło mi zadziwiająco dobrze – ale o tym będzie w kolejnym wpisie. Z kolei pod koniec lutego dopadła mnie tak wielka dawka żmudnej pracy przed ekranem, że moim oczom całkowicie odeszła ochota na dodatkowe godziny z komputerem. Stąd też dzisiejszy wpis jest mocno spóźniony w stosunku do wydarzenia, o którym traktuje… Pojawić się jednak musiał – chociażby dla ciągłości informacji.

O wynikach naszych rodaków w niedawno zakończonej czwartej edycji The Mobile Photography Awards już swego czasu napisałem – zachęcam do przeczytania tekstów znajdujących się tutaj i tutaj. W czasie kiedy tworzyłem tamte wpisy, nie było jednak jeszcze znane nazwisko głównego zwycięzcy konkursu. Nieznani byli również laureaci kategorii eseju fotograficznego. Jako że wszystkie te rozstrzygnięcia już dość dawno temu zapadły, to pora je w końcu przedstawić.

Jury MPA 2014 zadecydowało, że w tym roku zdobywcą nagrody głównej został Sheldon Serkin z Nowego Jorku. Muszę przyznać, że ten werdykt bardzo przypadł mi do gustu, bowiem Sheldon uprawia niezwykle lubianą przeze mnie fotografię uliczną. Odwiedźcie  jego instagramowy profil – sporo tam prawdziwych perełek! Cieszy mnie, że jury doceniło fotografię uliczną. W poprzednich dwóch edycjach MPA zwyciężali twórcy prezentujący zdecydowanie mniej klasyczne (co jednak nie znaczy, że gorsze!) podejście do fotografii i trochę bałem się, że takie wybory staną się już regułą w Mobile Photography Awards.

Jesteście ciekawi jak poszło Serkinowi w poszczególnych kategoriach konkursowych? Został on zwycięzcą w kategorii Street Photography, w kategorii People wyróżniono pięć jego prac, a w Black and White jedną. Łącznie: jedno zwycięstwo i sześć wyróżnień. Tak na marginesie: Agnieszka Domańska zdobyła pierwsze miejsce i aż osiem wyróżnień ;).

Zwycięzcą w kategorii Photo Essay została Ali Jardine; drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Michelle Robinson oraz Sabrina Merolla. Jak widać dziewczyny rządzą w opowiadaniu historii przy pomocy naszych ulubionych małych aparatów fotograficznych :). Wszystkie eseje można zobaczyć w tym miejscu.

No, teraz tematykę The Mobile Photography Awards 2014 mogę uznać w końcu za zamkniętą.

1 komentarz dla "Sheldon Serkin zwycięzcą czwartej edycji The Mobile Photography Awards"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge