Kolaż zdjęć wysłanych na American Aperture Awards

Cóż za niespodzianka! Jedna z kategorii w konkursie American Aperture Awards padła moim łupem!

W listopadzie zeszłego roku opublikowałem wpis o drugiej edycji konkursu fotograficznego American Aperture Awards (AX3). Zainteresowałem się wspomnianym konkursem, gdyż jeden z jego trzech modułów był poświęcony fotografii mobilnej. Bardzo spodobała mi się także możliwość zgłoszenia dwóch do pięciu zdjęć jako pojedynczej pracy. Tak się złożyło, że miałem właśnie w zanadrzu ciekawą (w moim mniemaniu), tematyczną serię fotografii. W dodatku doskonale wpisywała się ona w jedną z kategorii konkursowych: Architecture/Cityscape. Uiściwszy wymagane 30$ opłaty wpisowej, zgłosiłem w powyższej kategorii pięć zdjęć krakowskiej, pieszo-rowerowej Kładki Ojca Bernatka.

Jakież ogromne było moje zdziwienie, kiedy okazało się wczoraj, że owa seria (zatytułowana: The footbridge) została uznana za najlepszą pracę w kategorii Architecture/Cityscape! Do tej pory trudno mi w to uwierzyć :). Niestety nie mam bladego pojęcia z jakimi zdjęciami konkurowałem, bo strona American Aperture Awards jest – mam nadzieję, że tylko chwilowo – bardzo uboga w informacje: 2014 AMERICAN APERTURE AWARDS (AX3) WINNERS

Oto seria The footbridge:

The footbrigde 1, fot.: Łukasz Gurbiel

The footbrigde 2, fot.: Łukasz Gurbiel

The footbrigde 3, fot.: Łukasz Gurbiel

The footbrigde 4, fot.: Łukasz Gurbiel

The footbrigde 5, fot.: Łukasz Gurbiel

W całej tej sprawie chyba najbardziej cieszy mnie to, że powyższe zdjęcia pojawią się gdzieś na pokonkursowej wystawie w Stanach Zjednoczonych. Dla mnie bomba :).

Główną nagrodę za fotografię mobilną zgarnął doskonale mi znany ze swoich prac Cedric Blanchon. Blanchon jest między innymi zwycięzcą jednej z edycji The Mobile Photography Awards.

komentarze 3 dla "Cóż za niespodzianka! Jedna z kategorii w konkursie American Aperture Awards padła moim łupem!"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge