Mobile Phone Awards, źródło: strona facebookowa World Photography Organisation

Mobile Phone Award, czyli nowy konkurs fotografii mobilnej!

World Photography Organisation (WPO) to międzynarodowy twór zajmujący się organizowaniem całego szeregu imprez fotograficznych. Jednym z najbardziej znanych przejawów działalności WPO jest sponsorowany obecnie przez koncern Sony coroczny, międzynarodowy konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards (SWPA). Organizacja właśnie ogłosiła, że tegorocznej edycji SWPA będzie towarzyszył konkurs fotografii mobilnej! Nabór prac do Mobile Phone Award – taką ten konkurs otrzymał nazwę – rozpoczął się 27 stycznia, a skończy się z dniem 27 lutego 2015 roku.

W Mobile Phone Awards nie ma podziału na kategorie. Przesłane zdjęcia (każdy może bezpłatnie zgłosić do trzech prac) powinny jednakże „pasować” do tematu przewodniego, który został ujęty w następujący sposób:

You get out of life what you put in.  Push past the obvious and see the inspiration all around you.  Discover the extraordinary by using your mobile phone to view the world through a different lens.

Pozwolę sobie z grubsza przetłumaczyć:

Dostajesz od życia tyle ile sam w nie włożysz. Odrzuć to co oczywiste i odnajdź wokół siebie inspiracje. Spójrz na świat inaczej i dzięki swojemu telefonowi komórkowemu odkryj to co niezwykłe.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu zostały wyłuszczone na poświęconej mu stronie internetowej. Można tam między innymi odnaleźć pełny regulamin, który warto przeczytać, gdyż kryją się w nim ważne informacje. Jedną z nich jest to, że zgłaszane zdjęcia muszą być zrobione dokładnie pomiędzy 1 stycznia 2014 a 27 lutego 2015 roku. Zapomnij więc drogi czytelniku o swoich najlepszych, ale starszych ujęciach.

Kolejna rzecz: w regulaminie rzecz jasna stoi, że do fotografowania musi zostać użyty telefon komórkowy. Nie ma za to ani słowa (no chyba, że coś przegapiłem) na temat obróbki… Wygląda to tak, jakby edycja zgłaszanej pracy przy pomocy „dużego” Photoshopa, była w zgodzie z zasadami. A może wcale nie wolno edytować zdjęć? Nie wydaje mi się, ale nigdzie nie jest to wprost napisane.

Na koniec jeszcze słowo o nagrodach. Te są zdecydowanie atrakcyjne. Laureaci (zdobywcy trzech pierwszych miejsc) otrzymają flagowe modele smartfonów Sony. Zwycięzca dostanie dodatkowo topowy tablet (oczywiście również produkcji Sony), a także zostanie zaproszony na londyńską ceremonię rozdania nagród Sony World Photography Awards.

komentarze 3 dla "Mobile Phone Award, czyli nowy konkurs fotografii mobilnej!"

  • Pamiętam ostatnio jak jakiś znany fotograf zrobił zdjęcia świąteczne w białym domy wyłącznie z a pomocą iphonea. Teraz widzę, że nawet konkursy organizują. Chyba granica między fotografem a zwykłym pstrykaczem zdjęć powoli się zaciera.

  • Z tego co pamiętam to niektóre odcinki kasowych seriali (bodajże było to Jak poznałem twoją matkę) kręcili Iphonem? Więc skoro kręcą filmy z dużym budżetem telefonami, to myślę że robienie zdjęć też daję radę :) W sumie to tylko sprzęt, niektórzy uważają że bez talentu i na super sprzęcie nie zrobi się dobrej fotografii, ale (też niektórzy) uważają, że brak sprzętu ich ogranicza itp itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge