Plakat wystawy "Bez pośpiechu, opowieści z ulic i podwórek"; autor: Michał Koralewski

Wielka, międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej już od jutra w Poznaniu!

Plakat wystawy "Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek"; autor: Michał Koralewski

Plakat wystawy „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek”; autor: Michał Koralewski

Już od jutra (tj. od soboty 18 października 2014 r.) w Poznaniu będzie można oglądać niezwykłą wystawę fotografii mobilnej. Będzie to pierwszy w naszym kraju międzynarodowy pokaz prac pasjonatów fotografowania smartfonami. Organizatorom ekspozycji udało się w jednym miejscu zebrać zdjęcia autorstwa wielu znakomitych fotografów mobilnych, reprezentujących siedem państw. Obok prac naszych rodaków z Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni” i Instagramerstów z Igers Gdańsk, w Poznaniu zobaczymy także zdjęcia wykonane przez takie tuzy fotografii mobilnej, jak chociażby Richard „Koci” Hernandez czy Thomas Kakareko. O 46 fotografach (w tym 26 z zagranicy) biorących udział w poznańskiej wystawie wiele mówi liczba 1 300 000. Mniej więcej tylu użytkowników Instagramu obserwuje łącznie wszystkie profile wystawianych twórców. Mimo, iż generalnie jestem zdania, że „lajki” i „polubienia” są raczej miarą popularności, a nie jakości, to jednak i na mnie przedstawiona liczba robi wrażenie.

Na wystawę składają się 103 czarno-białe zdjęcia, dla których motywem spinającym jest człowiek; człowiek, któremu udało się na moment wyrwać z trybów codziennego miejskiego życia, toczącego się zwykle w szaleńczym tempie. Człowiek zamyślony, odpoczywający na ławce, uliczny grajek. Ekspozycja została opatrzona tytułem: Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek.

Wystawa Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek odbywa się w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii, organizowanego przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną, i będzie trwała (tak jak i cały festiwal) do końca października. Zobaczyć ją można w auli Domu Kultury „Słońce” na osiedlu Przyjaźni w Poznaniu. Wernisaż wystawy odbędzie się jutro, czyli 18 października o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny.

Organizatorem całego przedsięwzięcia i pomysłodawcą sprowadzenia do Poznania zdjęć autorstwa cenionych zagranicznych fotografów mobilnych jest Grupa Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”, którą prawie półtora roku temu współzakładałem. Mimo, że nie byłem bezpośrednio zaangażowany w przygotowywanie poznańskiej imprezy, to jestem z niej niesamowicie dumy:

Mobilni z Wielkopolski, odwaliliście w Poznaniu kawał świetnej roboty!!!

Po szczegółowe informacje o wystawie Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek sięgnijcie tutaj i tutaj. W tym drugim z podanych miejsc znajduje między innymi pełna lista uczestników wystawy.

W imieniu swoim i reszty Mobilnych serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów fotografii do odwiedzenia rzeczonej ekspozycji! Nie zawiedziecie się!

komentarzy 8 dla "Wielka, międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej już od jutra w Poznaniu!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge