Ikona programu Black

BLACK – czyli emulator klasycznych filmów B&W dla Windows Phone 8/8.1

Tematyka związana z systemem operacyjnym Windows Phone stosunkowo rzadko pojawia się na Fotokomórkomanii. Niestety nie jestem w posiadaniu żadnego urządzenia opartego o ten mobilny OS, a w dodatku Windows Phone raczej nie cieszy się w środowisku fotografów mobilnych specjalnie wielką popularnością (nie da się ukryć, że iOS i Android rozdają karty w tym przypadku). O ile wśród smartfonów działających w oparciu o WP można znaleźć modele wyposażone w innowacyjne i dobre aparaty fotograficzne (vide Nokia Lumia 1020), o tyle gorzej wygląda sprawa z dostępnością dla tego systemu ciekawego oprogramowania służącego do edycji zdjęć. Nie oznacza to jednak wcale, że tego typu oprogramowanie nie powstaje!

Ikona programu Black

Ikona programu Black

W ostatnim czasie dużą popularność na platformie Windows Phone zdobywa aplikacja Black. Jest to program, którego główną funkcjonalnością jest emulowanie klasycznych materiałów (filmów) do fotografii czarno-białej. Obecnie Black potrafi emulować 7 typów klisz. Jeżeli wierzyć Mateuszowi Jaszakowi (Mobilni) – a nie widzę powodu, żeby mu nie wierzyć :), to Black wywiązuje się z powierzonego mu zadania bardzo dobrze. Zachęcam do przeczytania krótkiej recenzji (autorstwa właśnie Mateusza) rzeczonego programu, niedawno zamieszczonej na stronie Mobilnych.

Za aplikacją Black przemawia również jej szybko rosnąca popularność wśród użytkowników systemu Windows Phone:

 

Black, statystyka pobierania. Źródło: https://twitter.com/alvaroarregui

Black, statystyka pobierania. Źródło: https://twitter.com/alvaroarregui

W ciągu niespełna trzech miesięcy od wydania Black, został on pobrany prawie 90 000 razy. To bardzo dobry wynik dla właściwie zupełnie nie reklamowanej komercyjnie aplikacji na platformie Windows Phone!

Aplikacja Black ukaże się również dla systemu iOS. Jej twórcy ogłosili niedawno, że przygotowana jest już pierwsza wersja beta.

Black, w wersji dla Windows Phone, można pobrać bezpłatnie ze sklepu z aplikacjami dla Windows Phone tutaj.

komentarze 2 dla "BLACK – czyli emulator klasycznych filmów B&W dla Windows Phone 8/8.1"

  • Jestem posiadaczką lumii 925, aparat w telefonie jest całkiem-całkiem i ta aplikacja jest super! Pobrałam od razu po przeczytaniu i naprawdę robi wrażenie. Niestety faktycznie dla windowsphone mało jest solidnych aplikacji znanych z iphone czy androida, ale może powili zacznie się to zmieniać.
    Szczególnie tych fotograficznych, bo lumia zostawia konkurencję daleko z tyłu w przypadku niektórych lumii – mają niesamowite aparaty fotograficzne.
    Marta ostatnio opublikował…Wahania wagi, czyli fakty o efekcie jojoMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge