Ikona programu 1-Hour Photo; źródło: iTunes

1-Hour Photo. Poczekaj na swoje zdjęcie :)

Jak już kilkakrotnie wspominałem, moja przygoda z fotografią rozpoczęła się gdzieś na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku od czarno-białych zdjęć analogowych. Kto nie doświadczył tego uczucia, kiedy to po całodziennym plenerze nie ma się pojęcia, czy którakolwiek z naświetlonych klatek do czegoś się nadaje, ten nie zdaje sobie sprawy co stracił! Te pierwsze pełne nadziei spojrzenia na jeszcze mokry po wywołaniu negatyw i późniejsze obserwowanie pojawiającego się w kuwecie obrazu… Tęsknię czasem za takimi emocjami!

Fotografia cyfrowa ma mnóstwo zalet, ale i analogowe podejście miało swoje. Każda klatka filmu kosztowała realne pieniądze, co powodowało, że fotografowało się w zupełnie inny sposób niż to się robi dzisiaj przy pomocy sprzętu cyfrowego. Nie wyzwalało się tak często migawki a każdy kadr dokładnie się komponowało. Dobór ekspozycji też był bardzo skrupulatny – przecież nie dało się sprawdzić czy zdjęcie zostało poprawnie naświetlone i powtórzyć ujęcie w razie potrzeby…

Ikona programu 1-Hour Photo; źródło: iTunes

Ikona programu 1-Hour Photo; źródło: iTunes

Jestem przekonany, że zdecydowana większość czytelników Fotokomórkomanii nie miała okazji spróbować się w fotografii analogowej. Jednakże posiadacze iPhone’ów, iPadów i iPodów touch mogą teraz poczuć maleńką namiastkę fotografowania aparatem analogowym :). A wszystko to dzięki dostępnej w sklepie iTunes aplikacji 1-Hour Photo. Program jest prosty: umożliwia robienie czarno-białych zdjęć, które jednakże zobaczyć można dopiero po godzinie od momentu wyzwolenia migawki :). Muszę przyznać, że pomysł jest szalony, ale bardzo mi się podoba. Żałuję, że sam nie mogę się pobawić 1-Hour Photo – w tym momencie nie mam dostępu do sprzętu Apple. Program jest darmowy, a dodatkową rekomendacją dla niego jest to, że został wydany przez firmę Nevercenter Ltd. Co. – producenta chyba już kultowego CameraBag (pierwszej w historii aplikacji wyposażonej w gotowe do nałożenia filtry!).

1-Hour Photo można znaleźć tutaj. Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii na jego temat!

1 komentarz dla "1-Hour Photo. Poczekaj na swoje zdjęcie :)"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge