Sukiennice w porannej mgle

Instagramowy misz-masz (10)

Prezentowana dzisiaj porcja zdjęć nie jest tak okazała ilościowo jak poprzednie. Jest za to wyjątkowo spójna tematycznie. Wszystkie fotografie powstały w ciągu dwóch styczniowych, niezwykle zamglonych poranków w Krakowie.

Uwielbiam fotografować w gęstej mgle i bardzo żałuję, że takie warunki, tak rzadko występują w moim mieście… Ech. Lubię minimalizm i lubię mieć porządek w kadrze, a gęsta mgła jest idealnym środkiem prowadzącym właśnie ku minimalistycznym i uporządkowanym fotografiom. Z jednej strony pozwala ukryć co niechciane, a z drugiej doskonale wydobywa pierwszy plan. We mgle zrobiłem wiele zdjęć, które teraz są moimi ulubionymi. Należy do nich między innymi to ujęcie (aparat: Nikon D300).

Pamiętajcie o prostej zależności, która często się sprawdza: ilość ciekawych kadrów jest wprost proporcjonalna do dziwności okoliczności przyrody podczas fotografowania :)

Zamglone Aleje

Sukiennice we mgle

Kościół Mariacki we mgle

Pomnik Adama Mickiewicza we mgle

Kościół św. Wojciecha we mgle

1 komentarz dla "Instagramowy misz-masz (10)"

  • Jeżeli uwielbiasz fotografować we mgle, to warto wybrać się w jakiś mroźny poranek jeszcze przed wschodem słońca kawałek za miasto, na jakąś łąkę czy mokradła, efekty mogą być niesamowite. Mgła w mieście kojarzy mi się raczej ze smogiem, wolę tę zdecydowanie naturalną, o której wspomniałem. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge