Pierwsza edycja The Android Photography Awards, źródło: http://androidphotoawards.com

Wystartowała 1 edycja The Android Photography Awards!

Fotografujący urządzeniami z Androidem na pokładzie doczekali się dedykowanego im konkursu fotografii mobilnej. Konkurs The Android Photography Awards – bo o nim tu mowa – jest kolejną inicjatywą twórców znanego już bardzo dobrze w środowisku fotografów mobilnych The Mobile Photography Awards, którego 3 edycja dobiega właśnie końca.

Zasady The Android Photography Awards generalnie są zbliżone do tych funkcjonujących w MPA. Są opłaty za zgłoszenie zdjęć, jest sporo kategorii konkursowych, są nagrody pieniężne, będą wystawy pokonkursowe. Jest też jedna duża zmiana: zdjęcia można zgłaszać aż do 31 stycznia 2015 roku, a konkurs jest podzielny na kwartalne podkonkursy ze swoimi własnymi nagrodami (500$) za najlepszy zgłoszony w danym kwartale zestaw prac. Zwycięzcę pierwszej edycji The Mobile Photography Awards i jednocześnie beneficjenta nagrody głównej (1500$) poznamy prawdopodobnie w marcu przyszłego roku.

Pewną ciekawostką jest to, że do APA można zgłaszać prace przygotowane w całości nie tylko na androidowych telefonach i tabletach, ale wśród dopuszczonych urządzeń są również aparaty fotograficzne z tym systemem; przykładowo takie jak Samsung Galaxy Camera 2.

Odpowiedzi na wiele potencjalnych pytań związanych z The Android Photography Awards można znaleźć w sekcji FAQ oficjalnej strony konkursu.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w 1 edycji APA powinni rozważyć zgłoszenie się do 15 lutego, bowiem do tego dnia obowiązują promocyjne stawki opłat zgłoszeniowych. Upust jest duży, bo aż 50%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge