Repost for Instagram - efekt działania

Repostowanie zdjęć w Instagramie na 3 sposoby

Większość z nas, zapalonych użytkowników Instagramu, po pewnym czasie zadaje sobie pytanie: jak szybko repostować zamieszczone w tej sieci społecznościowej czyjeś zdjęcie. Standardowe, że się tak wyrażę, metody są dosyć pracochłonne. Można przy pomocy smartfona zrobić zrzut ekranu – z uruchomionym Instagramem – na którym widać będzie interesujące nas zdjęcie. Następnie odpowiednio przyciąć gotowy screenshot i udostępnić na swoim koncie. Można też skorzystać z jednej z wielu dostępnych webowych przeglądarek Instagramu i po wyświetleniu pożądanej fotografii zapisać ją sobie gdzieś na dysku. Potem wystarczy już tylko przerzucić to zapisane zdjęcie na swojego smartfona i opublikować…

Jak widzicie są to dość czasochłonne operacje, zwłaszcza kiedy musimy repostować wiele fotografii. Metody te mają również taką wadę, że repostowane prace wyglądają jak nasze własne, jedynie w podpisie (komentarzu) możemy zaznaczyć, że nie jesteśmy ich autorem.

Okazuje się, że możemy sobie jednak ułatwić zadanie! Otóż zarówno dla iOS jak i dla Androida dostępne są aplikacje bardzo ułatwiające omawiany proces. Oto moje propozycje:

  • Repost for Instagram (iOS i Android). Mój faworyt. Aby repostować zdjęcie spokojnie możemy korzystać z darmowej wersji aplikacji. Fotografie da się wyszukiwać zarówno po autorach, jak i po hashtagach. Zdjęcie po repostowaniu wygląda tak:
Repost for Instagram - efekt działania

Repost for Instagram – efekt działania

  • PhotoRepost – Repost Instagram (iOS i Android). Też niezły program. Jednak mniej podoba mi się efekt jego pracy. W wersji bezpłatnej zawsze umieszcza na zdjęciu swoje logo. Pozostałe możliwości tej aplikacji są zbliżone do obecnych w wyżej opisanym programie. Efekt repostowania prezentuje się następująco:
PhotoRepost - Repost Instagram, efekt działania

PhotoRepost – Repost Instagram, efekt działania

  • Statigram. Jeżeli nie mamy ochoty na instalowanie na smartfonie dodatkowych aplikacji, możemy skorzystać z opcji repostowania udostępnionej przez portal Statigr.am. Po kliknięciu w interesujące nas zdjęcie, w okolicach jego prawego dolnego rogu, pojawia się odpowiedni przycisk. Przygotowaną fotografię można wysłać sobie e-mailem lub (po kliknięciu prawym klawiszem myszy) zapisać na dysk. Opcja ta jest stosunkowo mało wygodna, ale jeżeli repostujemy czyjeś zdjęcia sporadycznie, to czemu z niej nie korzystać? W wyglądzie zdjęcia po dokonaniu całej operacji trochę przeszkadza mi podawanie „statigramowego” adresu użytkownika. Wolałbym, żeby to był wyłącznie sam nick, lub oficjalny instagramowy adres galerii. Ale rozumiem, że reklama musi być! :):
Statigram - wygląd zdjęcia po repostowaniu

Statigram – wygląd zdjęcia po repostowaniu

A może Wy znacie jakąś ciekawą alternatywną metodę?

Jeżeli tekst był przydatny dla Ciebie, być może przyda się też komuś innemu:

komentarze 3 dla "Repostowanie zdjęć w Instagramie na 3 sposoby"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge