VSCO Cam™ - logo aplikacji (źródło: Google Play)

VSCO Cam™ dla systemu Android już jest!

VSCO Cam™ jest jednym z tych programów, które błyskawicznie zaistniały w świadomości fotografów mobilnych na całym świecie. Pierwsza wersja aplikacji dla systemu iOS została wydana stosunkowo niedawno, bo na początku czerwca tego roku i z miejsca stała się sukcesem. Tak dużym sukcesem, że producent VSCO Cam™ – firma Visual Supply Co – postanowił udostępnić swój program także użytkownikom systemu Android. Prace trwały od kilku miesięcy i właśnie się zakończyły – aplikację można już pobrać (za darmo) ze sklepu Google Play.

VSCO Cam™ - logo aplikacji (źródło: Google Play)

VSCO Cam™ – logo aplikacji (źródło: Google Play)

Czym charakteryzuje się VSCO Cam™ i co przyczyniło się do jego ogromnej popularności? Na pierwszy rzut oka jest to aplikacja jakich wiele można znaleźć w sklepach Apple i Google. Ot, kolejny edytor zdjęć udostępniający podstawowe narzędzia edycyjne i dysponujący zestawem gotowych do zaaplikowania filtrów. Program wyróżnia się ciekawym interfejsem, który jest niezwykle ascetyczny. Do tego stopnia, że sprawne posługiwanie się aplikacją wymaga nabycia pewnej wprawy, gdyż, przykładowo, dostępne narzędzia edycyjne ukryte są wyłącznie za ikonkami – bez opisów tekstowych. Po uruchomieniu programu i kilku chwilach potrzebnych na zapoznanie się z nim, rzuca się w oczy, że twórcy VSCO Cam™ położyli bardzo duży nacisk na prostotę użytkowania i elegancję swojej aplikacji.

Kolejną i kluczową cechą wyróżniającą opisywany program spośród innych, jest wysoka jakość gotowych do zastosowania filtrów (presetów – jak określa je producent). Część z nich (około 10 – jeżeli dobrze pamiętam) jest dostępnych bezpłatnie, resztę trzeba już sobie dokupić. Obecnie wszystkie płatne presety (38 sztuk) można kupić za jednym zamachem za około 6$. Przyznam się, że ja już zainwestowałem w nie owe 19 zł. Cena za pojedyncze zestawy filtrów nie jest specjalnie wygórowana – każdy kosztuje około dolara i zawiera z reguły trzy presety.

Ciekawostką jest to, że w skład VSCO Cam™ wchodzi coś w rodzaju prywatnej biblioteki zdjęć. Żeby gotowe (przetworzone) zdjęcie znalazło się w galerii dostępnej z poziomu systemu Android, należy je z tej prywatnej biblioteki najpierw wyeksportować. A żeby w ogóle rozpocząć edytowanie fotografii, to trzeba ją do tej biblioteki wczytać (lub zrobić z poziomu aplikacji). Ta wewnętrzna biblioteka zdjęć posiada możliwość wycofania wszelkich dokonanych na zdjęciu zmian. Bardzo fajna sprawa.

Na końcu wspomnę jeszcze krótko o VSCO Grid. Użytkownicy aplikacji mogą założyć poprzez aplikację wirtualną galerię swoich prac. Nie jest to jednak nic w rodzaju Instagramu. VSCO Grid jest właściwie pozbawione cech charakterystycznych dla serwisów społecznościowych. Zamieszczonych prac nie można komentować ani „lajkować”. Są one po prostu dostępne w sieci pod eleganckim adresem i w bardzo miłej dla oka, równie ascetycznej jak cała aplikacja, formie. Oto taka przykładowa galeria: http://emilieristevski.vsco.co.

Jestem zdania, że każdy zainteresowany fotografią mobilną powinien przyglądnąć się bacznie możliwościom programu VSCO Cam™. Zwłaszcza, że jest on dostępny, w swojej podstawowej formie, bezpłatnie, zarówno dla iOS jak i Androida:

komentarzy 14 dla "VSCO Cam™ dla systemu Android już jest!"

 • hej
  Ściągnąłem ta aplikacje w dniu jej premiery na Google Play. Pierwsza wersja miała tyle bugów że w zasadzie nie nadawała sie do niczego. Ale po 2 dniach weszła poprawka, która od razu rozwiazała bóle poporodowe :) Aktualnie ma jeszcze kilka mniej ważnych błedów ale w zasadzie nie wpływaja one na funkcjonalnośc apki dla Androida. Testuje ją i musze przyznać że mi sie podoba. Zobaczymy w jakim kierunku bedzie się rozwijała na razie mają u mnie wielkiego plusa za bardzo szybką aktualizację do prawidłowo działającej wersji.

 • Czy na HTC Desire HD działa Instagram?

  • Tak, powinien przynajmniej. Z tego co wiem, to Instagram wymaga do działania systemu Android w wersji co najmniej 2.2 – a taka właśnie wersja była domyślnie w DHD w momencie premiery. Osobiście miałem Instagram na DHD, ale zawsze siedział tam jakiś nowszy Android niż ten oficjalnie dostępny.
   sollyth ostatnio opublikował…Android i długi czas naświetlaniaMy Profile

 • Witam.
  Z góry przepraszam za to co za chwilę napisze ;)
  Chciałabym pobrać jakis zestaw filtrów. Kiedy wybieram opcję „zapłać” mam dwa warianty: poprzez kartę kredytową lub płatności mobilne. Ta pierwsza w ogole nie wchodzi w grę, przy drugiej pojawia mi się komunikat, że mój operator nie wyrazil zgody na to (dodam, że jestem w Play, więc trochę sie zdziwilam). Czy to nie polega na , że kwota za filtry jest po prostu pobierana z mojego konta komórkowego? Jak to rozwiązać? Bardzo mo na tym zależy, ponieważ program jest fantastyczny i ma ciekawe funkcje do zakupienia.
  Z gory dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

  • Witaj!
   Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale przegapiłem ten komentarz. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak się płaci za presety w przypadku kiedy nie masz ustawionych płatności w sklepie Google Play. Ja dość często kupuję tam aplikacje więc mam wszystko poustawiane (usługa Google Wallet). Z drugiej strony widziałem na stronie Play, że udostępnia on możliwość dopisywania płatności za zakupy w Google Play do rachunku… Dziwna sprawa.
   sollyth ostatnio opublikował…Android i długi czas naświetlaniaMy Profile

 • Witaj!
  Mam problem. Pod wpływem wielkiego zainteresowania VSCO Cam, chciałam również pobrać aplikację na swój telefon. Wchodzą w sklep Play i wyszukując ową aplikację wyświetla mi się komunikat „Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją.”
  Co zrobić? Czy da się pobrać VSCO na mój telefon?
  Posiadam Samsung’a Galaxy Pocket.
  Z gory dziękuję za pomoc!

 • Witaj :)
  Mam problem z programem.
  Mogę normalnie przerabiać zdjęcia, jednak nie mogę ich nigdzie udostępnić jak i nie mam folderu z VSCOCAM.
  posiadam HTC Desire 300.

 • Jak aktywowac konto na vsco cam?

 • Jak presety w sklepie sa za 'free’ tzn. ze nic nie kosztuja i mozna je pobrac?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge