I hear it... I smell it... I feel it... I look out for it... but... I don't see it... yet...., fot. Dominika Wypych (źródło: http://metrophotochallenge.com/)

Polka Dominika Wypych z Grand Prix Metro Photo Challenge 2013!

Metro Photo Challenge to międzynarodowy konkurs fotograficzny, którego pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku. Jego tegoroczna odsłona została poświęcona zmysłom. Niełatwa to tematyka, bo jak pokazać poprzez fotografie zmysły smaku, dotyku, węchu, słuchu i wzroku? A jak zaprezentować tzw. szósty zmysł? A właśnie te sześć pojęć stanowiło sześć kategorii konkursowych MPC 2013. Kategoria „Szósty zmysł” była specjalna – tylko w niej regulamin dopuszczał dowolnie mocną obróbkę graficzną pracy. I właśnie w tej ostatniej grupie konkurowało zaprezentowane zdjęcie, którego autorką jest Dominika Wypych – Polka mieszkająca obecnie w Szwecji.

I hear it... I smell it... I feel it... I look out for it... but... I don't see it... yet...., fot. Dominika Wypych (źródło: http://metrophotochallenge.com/)

I hear it… I smell it… I feel it… I look out for it… but… I don’t see it… yet…., fot. Dominika Wypych (źródło: http://metrophotochallenge.com)

Praca pani Dominiki była jedną spośród 119514 zgłoszonych do tegorocznej edycji Metro Photo Challenge i właśnie to zdjęcie, zdaniem jury, zasłużyło na Grand Prix MPC 2013! To ogromny, ogromny sukces, bo konkurencja była naprawdę niesamowita!

Zgadnijcie dlaczego postanowiłem napisać na blogu poświęconemu fotografii mobilnej o sukcesie Dominiki Wypych. Ano dlatego, że jej zwycięskie zdjęcie zostało zrobione… telefonem komórkowym! Mogę tylko zdradzić, że jednym z tych nowoczesnych smartfonów, wyposażonych w 13 Mpix matrycę. Suczka Salsa (to chyba wyżeł weimarski, prawda?), wypatrująca czegoś na zboczu Wielkiej Sowy, nieopodal Dzierżoniowa, została doświetlona lampą błyskową telefonu, a cała praca ostateczny rys otrzymała w Photoshopie. Pani Dominika napisała mi, że głównym celem edycji było nadanie zdjęciu bardziej baśniowego charakteru, co, moim zdaniem, w 100% się powiodło.

Jeszcze raz gratuluję pięknego zdjęcia i odniesionego sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge