Samsung Galaxy S4, źródło: Samsung

Samsung Galaxy S4 w raporcie DxOMark Mobile

Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, że jestem wielkim fanem rygorystycznie naukowego podejścia do wszelkich procedur testowych. Pewnie wynika to z moich odwiecznych zainteresowań naukami ścisłymi. Bardzo się ucieszyłem kiedy w zeszłym roku DxOMark poinformował, że opracował zestaw testów służących specjalnie do oceniania jakości obrazowania modułów fotograficznych w urządzeniach mobilnych. Jeżeli chcecie się na ten temat dowiedzieć odrobinę więcej, przeczytajcie ten wpis.

Przypomnę krótko, że procedury DxOMark Mobile umożliwiają wystawienie ocen punktowych dla poszczególnych urządzeń, które to oceny można potem między sobą porównywać – właśnie dzięki wspomnianemu ściśle naukowemu podejściu DxOMark do problemu testowania. Jedynie czego mógłbym sobie życzyć, to żeby DxOMark objął większą ilość urządzeń swoimi badaniami. Opublikowany prze nich ranking telefonów nie zawiera zbyt wielu pozycji, ale większość (nie wszystkie) ciekawszych nowszych smartfonów została przetestowana.

Samsung Galaxy S4, źródło: Samsung

Samsung Galaxy S4, źródło: Samsung

Ale do rzeczy. Otóż Samsung Galaxy S4 otrzymał ocenę ogólną (tę braną do rankingu) na poziomie 75 punktów. Jego możliwości fotograficzne zostały wycenione na 79, a możliwości wideo na 68 punktów. Wspomniany wynik pozwolił się uplasować Galaxy S4 pomiędzy Nokią 808 Pureview – 77 punktów (81 dla zdjęć i 68 dla wideo) a Apple iPhone 5 – 72 punkty (74 dla zdjęć i 70 dla wideo).

Całkiem, całkiem niezły wynik Samsunga, prawda?

Pełny raport DxOMark Mobile o Galaxy S4: Samsung Galaxy S4: overview: Does bigger mean better?

Zainteresowanych wszelkimi informacjami na temat możliwości optycznych Galaxy S4 szczerze zachęcam do przeczytania Samsung gets serious with the Galaxy S4: Camera review

komentarze 2 dla "Samsung Galaxy S4 w raporcie DxOMark Mobile"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge