Zbanowane hashtagi na Instagramie

Lista zbanowanych przez Instagram hashtagów

Pisałem niedawno o problemach z tagowaniem zdjęć w sieci Instagram, których to problemów doświadczają ostatnio instagramowicze na całym świecie. Ciekawe kiedy programiści twórcy programu uporają się w końcu z usterką, bo rzecz jest wyjątkowo denerwująca…

A wiecie, że Instagram cenzoruje część hasthagów? Okazuje się, że istnieje pewien, całkiem spory, zbiór słów oraz ich zlepków, które wykorzystane jako hashtag, nie zwracają żadnych wyników, w przypadku gdy użyje się ich jako kryterium wyszukiwania zdjęć. Mówiąc mniej zawile, próba odszukania zdjęć po takim zbanowanym tagu kończy się komunikatem (w polskiej wersji): nie znaleziono znaczników.

Zbanowane hashtagi na Instagramie

Zbanowane hashtagi na Instagramie

Instagram blokuje głównie znaczniki związane z tematyką pornograficzną, ale przykładowo stara się również chronić swoich użytkowników przed anoreksją, poprzez zbanowanie hashtagów takich jak #proanorexia, #thinspiration. Ciekawsze jest to, że wśród zablokowanych znaczników znajduje się kilkanaście zupełnie niewinnych słów, które zostały przez twórców Instagramu uznane za zbyt ogólne, przez to nieprzydatne jako tagi. Tak więc nie uda nam się wyszukać zdjęć po terminach: #photography, #iphone, #instagram.

Oficjalna i przez to pełna lista zbanowanych hashtagów nie została nigdzie opublikowana. Jednakże na stronie http://thedatapack.com pojawiła się ostatnio próba zebrania razem wszystkich zidentyfikowanych „nielegalnych” znaczników. Lista jest oczywiście dziurawa, jednak cały czas trwa jej uzupełnianie:

The Banned #Hashtags of Instagram

komentarze 4 dla "Lista zbanowanych przez Instagram hashtagów"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge