Perfectly Clear - logo

Perfectly Clear – popraw zdjęcie w 5 sekund!

Przyznam się Wam do czegoś. Mam słabość do programu Perfectly Clear firmy Athentech Imaging, dostępnego dla systemów Android oraz iOS (są też wersje dla systemów desktopowych). No dobrze – słabość to może za dużo powiedziane, ale zdecydowanie uważam go za pożyteczne narzędzie i w związku z tym regularnie używam. W sumie nie byłoby nic dziwnego w tym, że lubię jakąś aplikację, gdyby nie to, że służy ona do w pełni automatycznej obróbki fotografii. Tak – ten program edytuje zadane zdjęcie, lub zdjęcia, według własnego widzimisię i nie pozwala na zbyt duże ingerencje w ten proces. Okropność, prawda? Okazuje się, że wcale nie taka straszna, gdyż moim zdaniem Perfectly Clear wywiązuje się z powierzonego mu zadana naprawdę dobrze.

Perfectly Clear - logo

Opisywany program przeprowadza podstawową korekcję zdjęcia. Reguluje między innymi jego ekspozycję, kontrast, ostrość, nasycenie kolorów, próbuje się również zająć ewentualnym przebarwieniem, jeżeli takowe występuje na fotografii. Jeżeli po takiej automatycznej korekcji użytkownik nie jest zadowolony z efektu, może – przy pomocy kilku suwaków – delikatnie wpłynąć na proces korekcji. Ja najczęściej wyłączam na tym etapie wyostrzanie, jako że Perfectly Clear w moim przypadku wykonuje wyłącznie pierwszy etap edycji zdjęcia. Zdjęcie po korekcji można zapisać i/lub wysłać do innego programu w celu dalszej obróbki.

Oczywiście wszystko to co potrafi zrobić automatycznie Perfectly Clear, można też zrobić w większości przyzwoitych programów służących do bardziej klasycznej, manualnej edycji zdjęć. Tyle że osiągnięty efekt nie będzie się – w większości przypadków – specjalnie różnił od tego uzyskanego przedstawioną zautomatyzowaną metodą.

Zgodnie z sugestią Widmowego, prezentuję poniżej dwa zdjęcia: jedno prosto z telefonu, a drugie po czysto automatycznej korekcji omawianym programem.

Wojna na murach

Wojna na murach – zdjęcie bez obróbki, prosto z telefonu

Wojna na murach

Wojna na murach – zdjęcie po automatycznej korekcji przy pomocy Perfectly Clear

Zwracam uwagę na jeszcze jeden ważny fakt. Efekt działania aplikacji jest tym mniej wyrazisty, im lepszym aparatem zostało zrobione zdjęcie. To oczywiste, gdyż po lepszym aparacie jest mniej do poprawiania :).

Perfectly Clear nie jest programem darmowym. Kosztuje około 10 zł (zarówno dla Androida jak i iOS).

I jeszcze adresy internetowe, żeby formalnościom stało się zadość:

komentarze 2 dla "Perfectly Clear – popraw zdjęcie w 5 sekund!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge