Symbole portalu Flickr

Fotokomórkomania i Mobilni na Flickrze

Pewnie bardzo niewielu z Was – czytelników, wie, że Fotokomórkomania ma w serwisie Flickr swoją grupę. Założyłem ją dokładnie osiem miesięcy temu i jeszcze nie napisałem o tym na blogu ani słowa :). Wiem, wiem – bardzo dziwna strategia. Wszystko dlatego, że kiedyś tam sobie wymyśliłem, że owa grupa będzie angielskojęzyczna (jeżeli oczywiście językiem angielskim można nazwać to co ja uprawiam :D). Uznałem więc, że szybka promocja obcojęzycznej grupy na polskojęzycznym niszowym blogu nie jest konieczna, gdyż i tak nie przyczyni się specjalnie do jej wzrostu. Chciałem też poczekać aż grupa wypełni się zdjęciami i przyciągnie w swoje szeregi kilkuset autorów. Okazało się to trudniejszym zadaniem niż myślałem i wcale nie chciało się zrobić samo… W tym momencie grupa ma 92 stałych członków i posiada w swoich zasobach ponad 3000 zdjęć. Wśród nich jest wiele naprawdę świetnych fotografii, które staram się obecnie pokazywać/promować na facebookowym fan page’u Fotokomórkomanii.

Symbole portalu Flickr

Dzisiaj postanowiłem w końcu przyznać się Wam do posiadania flickrowej grupy. Skłoniły mnie do tego głównie dwie rzeczy. Po pierwsze, jak może wiecie, zaangażowałem się mocno w projekt Mobilni. A Mobilni właśnie założyli flickrową grupę i już nawet nie wypadało się ukrywać z własną :D. Drugim powodem są ostatnie zmiany jakie zaszły w samej platformie Flickr. Do tej pory konta bezpłatne w tym serwisie były mocno ograniczone w stosunku do kont płatnych. Jednak kilka dni temu Yahoo!, właściciel portalu, zmienił zupełnie zasady. Obecnie użytkownik otrzymuje terabajt miejsca na swoje prace, a płatna wersja usługi różni się od tej darmowej właściwie wyłącznie brakiem reklam. Oznacza to, że teraz każdy chętny może sobie założyć w pełni wartościowe konto na tym typowo fotograficznym portalu. Na portalu, na którym jest mnóstwo fotografii mobilnej.

Flickrowe grupy Fotokomórkomanii i Mobilnych nie będą ze sobą konkurowały. Moja jest otwarta na prace fotografów mobilnych z całego świata, a grupa Mobilnych z założenia będzie skupiać fotografujących z Polski.

I jeszcze najważniejsza sprawa, czyli adresy:

Pamiętajcie, skoro potraficie przeczytać ten tekst, to w pierwszej kolejności dodawajcie własne zdjęcia do grupy Mobilnych, ale zaraz potem do grupy Fotokomórkomanii :).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge