"Circled" fot. Joanna Lemańska

The Mobile Photography Awards II: mamy laureatów z Polski!

O The Mobile Photography Awards pisałem już tutaj na blogu w zeszłym roku. Przypomnę więc tylko krótko, że jest to cykliczny, międzynarodowy, otwarty dla wszystkich konkurs fotograficzny. Spośród innych wyróżnia go to, że skierowany jest do pasjonatów fotografii mobilnej. Przyjmowane są wyłącznie prace powstałe w całości na smartfonach lub tabletach. Zachęcam do przeczytania wcześniejszych wpisów poświęconych MPA (tutaj i tutaj), w których można znaleźć dodatkowe informacje.

Ważną sprawą, w kontekście tytułu dzisiejszego posta, jest to, że Mobile Photo Awards to największe i chyba najważniejsze przedsięwzięcie tego typu na świecie! Na zwycięzcę czeka wysoka nagroda pieniężna oraz – co być może jest nawet ważniejsze – tak jak w przypadku dużych, klasycznych konkursów fotograficznych, po ogłoszeniu laureatów odbywa się szereg wystaw pokonkursowych, promujących nagrodzone prace i ich autorów. Jednym słowem bycie zauważonym przez jury MPA oznacza prestiż w środowisku i bardzo duże wyróżnienie dla fotografa.

Po tym wstępie przejdę w końcu do meritum dzisiejszego tematu :). Otóż kilkanaście dni temu zostały ogłoszone wyniki drugiej edycji The Mobile Photography Awards i wśród autorów nagrodzonych oraz wyróżnionych prac znalazłem (nie bez pomocy jednego z laureatów – dzięki Michał :)) troje naszych rodaków! Jestem zdania, że każda z osób, której nazwisko pojawiło się na stronie z wynikami MPA, odniosła ogromy sukces, tak więc postanowiłem prezentować naszych laureatów w kolejności alfabetycznej. Proponuję klikać na zdjęcia, aby zobaczyć je w większym rozmiarze i na zdecydowanie korzystniejszym tle.

Michał Koralewski został doceniony w czterech kategoriach konkursowych: DPR Connect, Travel, Landscapes oraz People/Portraits. W pierwszej z wymienionych kategorii zajął drugie miejsce!

"Winter time" fot. Michał Koralewski

Winter time, fot. Michał Koralewski
Drugie miejsce w kategorii DPR Connect oraz wyróżnienie w kategorii Travel

"White tree of Gondor" fot. Michal Koralewski

White tree of Gondor, fot. Michal Koralewski
Wyróżnienie w kategorii Landscapes

"Searching for gold" fot. Michal Koralewski

Searching for gold, fot. Michal Koralewski
Wyróżnienie w kategorii People/Portraits

Joanna Lemańska ma chyba największe powody do radości. Jej fotografia zatytułowana Circled została uznana za najlepszą w kategorii Architecture/Design! Dodatkowo dwa kolejne jej zdjęcia zostały w tej samej kategorii wyróżnione. Poza tym Joanna została również doceniona w dwóch innych grupach konkursowych: People/Portraits i Transportation.

"Circled" fot. Joanna Lemańska

Circled, fot. Joanna Lemańska
Pierwsze miejsce w kategorii Architecture/Design

"Star Trek landing" fot. Joanna Lemańska

Star Trek landing, fot. Joanna Lemańska
Wyróżnienie w kategorii Architecture/Design

"Black dots" fot. Joanna Lemańska

Black dots, fot. Joanna Lemańska
Wyróżnienie w kategorii Architecture/Design

"Raindrops" fot. Joanna Lemańska

Raindrops, fot. Joanna Lemańska
Wyróżnienie w kategorii People/Portraits

"In-between" fot. Joanna Lemańska

In-between, fot. Joanna Lemańska
Wyróżnienie w kategorii Transportation

Prace Edyty Lipińskiej balansują gdzieś na granicy fotografii, malarstwa i grafiki komputerowej. Nic więc dziwnego, że zostały wyróżnione w „mniej fotograficznych” kategoriach. Edyta zyskała uznanie w oczach jurorów grup Appstracts/Digital Painting oraz Visual FX.

autor: Edyta Lipińska

Praca autorstwa Edyty Lipińskiej
Wyróżnienie w kategorii Appstracts/Digital Painting

ca autorstwa Edyty Lipińskiej

Praca au­tor­stwa Edyty Li­piń­skiej
Wy­róż­nie­nie w ka­te­go­rii Appstracts/Digital Pa­in­ting

Praca au­tor­stwa Edyty Li­piń­skiej

Praca au­tor­stwa Edyty Li­piń­skiej
Wy­róż­nie­nie w ka­te­go­rii Visual FX

Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratuluję i życzę dalszych spektakularnych sukcesów!

Gorąco zachęcam również do przeglądnięcia pełnej galerii nagrodzonych i wyróżnionych prac na stronie prezentującej wyniki The Photography Awards II.

komentarzy 6 dla "The Mobile Photography Awards II: mamy laureatów z Polski!"

 • Brawa dla Joasi i Edyty!
  Dziękuję za publikację tego tekstu. Muszę przyznać, że bardzo rzetelnie podszedłeś do tematu i chyba jako jedyny zebrałeś nas troje w jednym miejscu.
  Pozdrawiam!
  Michał ostatnio opublikował…Dreamy lakeMy Profile

 • Dziękuję dziękuję i jeszcze raz dziękuję :D bardzo fajny wpis no i odkryłam, że jest jeszcze jedna Polka kt prace wyróżniono!!
  Kogo obstawiacie jako zwycięzcę? ;) ja, Finna – ma świetne zdjęcia i wygrał aż w 2 kategoriach.

  • Hmmmm, ja bym chyba postawił na Alfreda Pleyera. Jego zwycięskie zdjęcie z kategorii Travel jest niesamowite! A wygrał też kategorię People/Portraits. Bardzo mi się podoba również zwycięska fotografia z DPR Connect, ona także moim zdaniem może mieć szansę.

   Uważam też, że Twoje zdjęcie, Joanno, z Transportation zostało niedocenione… Jest świetne! Ta symetria w praktycznie wszystkich osiach kadru, te pastelowe kolory i wisienka na torcie w postaci kontrastujących ze sobą kobiet w oknach wagonów… Po prostu cudo!
   sollyth ostatnio opublikował…Czy kodowanie RGBW kiedyś się sprawdzi?My Profile

   • Poczekamy zobaczymy ;) swoją drogą długo każą czekać na wynik, pewnie jurorzy ostro się spierają.

    Dziękuję za komplementy :D

    A co do kat. Transportation to szczerze mówiąc w ogóle nie wiem co robi zdjęcie karuzeli na drugim miejscu…

 • Z tych pokazanych tu, Jo­anna Le­mań­ska robi najciekawsze fotografie moim skromnym zdaniem :-) Super są, naprawdę super. „In-between” czy „Circ­led” totalnie mistrzowskie, ale „Star Trek lan­ding” czy „Black dots” też bardzo fajne. Fajnie, że są takie konkursy, jak The Mo­bile Pho­to­gra­phy Awards

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge