Projekt magazynu TIME: In the Eye of the Storm

Wydawcy tradycyjnej prasy coraz częściej sięgają po media społecznościowe aby jeszcze szybciej docierać do jak największej liczby odbiorców. Twiter stał się już właściwie standardowym kanałem informacyjnym dla wielu gazet, czasopism i samych dziennikarzy. Obecnie coraz częściej doceniany jest również Instagram. Amerykański magazyn TIME już jakiś czas temu założył na Instagramie swoje oficjalne konto: @TIME. Z jego wykorzystaniem, w związku z huraganem  Sandy, gazeta powołała do życia ciekawy projekt: In the Eye of the Storm.

TIME poprosił pięciu swoich fotoreporterów, przebywających w różnych miejscach wzdłuż linii brzegowej Atlantyku, o dokumentowanie poprzez Instagram nadejścia huraganu Sandy. Michael Christopher Brown, Benjamin Lowy, Ed Kashi, Andrew Quilty i Stephen Wilkes zabrali się do pracy i jak przystało na rasowych fotoreporterów, nie bacząc na ekstremalnie trudne warunki, zrobili wiele naprawdę mocnych zdjęć. Telefonami :). Swoją drogą bardzo, ale to bardzo ciekawi mi jak zareagowali na prośbę o fotografowanie iPhone’mi :D. Ben Lowy i Michael Christopher Brown mają w tej dziedzinie doświadczenie (Ben Lowy już pojawiał się na blogu), ale reszta towarzystwa mogła być mocno zszokowana!

Wybrane zdjęcia można oglądnąć tu (warto!): http://lightbox.time.com/2012/10/30/in-the-eye-of-the-storm-capturing-sandys-wrath/#1, a dostęp do wszystkich daje śledzenie instagramowego kanału TIME’a: @TIME.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge