Dwie abstrakcje i ciągle żywe relikty komunizmu

Jakoś dawno nie prezentowałem na blogu żadnych ciekawszych abstrakcji. Jako że ustrzeliłem takie dwie w ostatnim czasie, to właśnie od nich zaczynam ten wpis :):

Żółta abstrakcja

Galeria Krakowska abstrakcja II

A teraz główny temat posta. Tak się złożyło, że ostatnio ciągle trafiałem w Krakowie i jego okolicach na przeróżne pozostałości po epoce komunizmu. Oczywiście z radością wszystkie fotografowałem :D. Pierwsze zdjęcie może nie wpisuje się w temat jakoś ewidentnie, ale niewątpliwie do niego pasuje:

71

Przy Placu Biskupim w Krakowie znajduje się stary zakład fryzjerski. To prawdziwy relikt przeszłości. Myślę, że jego wystrój nie zmienił się przynajmniej od ćwierć wieku. Witryna zakładu też raczej nie przechodziła ostatnio renowacji. Pod widocznym na zdjęciu napisem widnieje mniejszy, mówiący o tym, że jest to zakład kategorii… Niestety nie wiadomo jakiej, bo to akurat zostało usunięte. Może nie było się czym chwalić :).

Fryzjer damski

A tutaj dwa boczne okna pewnego małego – niezbyt oddalonego od centrum Krakowa – sklepiku. Te slogany reklamowe!

Zapraszamy na zakupy

Życzymy udanych zakupów

Na koniec budynek dworca autobusowego w Miechowie. Dodam, że ciągle pełniący swoją rolę:

Dworzec autobusowy Miechów

Niewielkie polskie dworce autobusowe oraz kolejowe, to bardzo ciekawy temat fotograficzny. Zachęcam do zobaczenia wpisu o stacji Kraków-Batowice!

1 komentarz dla "Dwie abstrakcje i ciągle żywe relikty komunizmu"

  • Fajnie, że dostrzegasz obrazy minionej, a jak ciekawej epoki. Zdjęcie z fryzjerem, nadałoby się na neon. Budynek z ostatniego zdjęcia, ma w sobie klimat minionej epoki. Szkoda, że zamiast remontować, nawiązywać do epoki, takie miejsca się likwiduje i w to miejsce najczęściej stawia nijakie „nowoczesne” rzeczy, które nie przetrwają bez remontu 10 lat. Ten budynek na zdjęciu może mieć ile? 30? 40?
    wojtek ostatnio opublikował…mCredit – to będzie kosztowna pożyczka on line „czy nie”?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge