Kraków-Batowice, kamienica przy Karmelickiej i kilka innych pstryków

Kilkanaście dni temu dane mi było odwiedzić dworzec kolejowy Kraków-Batowice. Stanąłem na peronie, rozejrzałem się dookoła i nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że przeniesiono mnie w czasie o jakieś dwadzieścia lat wstecz. Mniej więcej właśnie dwadzieścia lat temu bywałem w tamtym miejscu dość regularnie. Dworzec przez te wszystkie lata chyba wcale się nie zmienił. Ten sam szary, obtłuczony, betonowy klocek dworcowego budynku, te same wysypane brudnym żwirem perony i zupełnie nie upgradowane otoczenie. Może tylko teraz jest jeszcze bardziej pusto. Nawet nie zdziwiłem się kiedy zabrzmiała zapowiedź pociągu. Wszystkie głośniki rozgadały się posłusznie, ale każdy mówił co innego. Właściwie to mówiły to samo, z tym że niejednocześnie… Dokładnie tak jak dwadzieścia lat temu…

Kraków-Batowice budynek stacji

Kraków-Batowice perony

A tu taki sobie wesoły jesienny pstryk:

Cienie

Przechodziłem wieczorem obok Galerii Krakowskiej i wpadłem na pomysł takiej architektonicznej abstrakcji:

Galeria Krakowska abstrakcja

Kamienica na rogu ulicy Karmelickiej i Alei Słowackiego jest jedną z moich ulubionych w Krakowie. Może dlatego, że prawie codziennie mam okazję na nią spoglądać. Kamienica ma szczęście znajdować się przy dużym skrzyżowaniu i dzięki temu jest efektownie wyeksponowana. Przydałby jej się za to porządny remont…

Kamienica na rogu Karmelickiej

Na koniec zdjęcie lampy ulicznej:

Lampa uliczna - abstrakcja

komentarze 3 dla "Kraków-Batowice, kamienica przy Karmelickiej i kilka innych pstryków"

 • Fajna mysza. :)
  Mogłeś przy ostatnim nie zdradzać co to jest. Tajemnica była przyjemniejsza. Teraz nie wiem co mam ze sobą zrobić. ;))

  • Hahaha, a myślałem, że wszyscy widzą, że to lampa :). No właśnie, pisałem już kiedyś, że przy abstrakcjach mam dylemat: pisać co to jest, czy nie pisać. Bo czasem mnie korci żeby napisać.
   Mysza fajna! Jako nie cień również! :D

 • Lubię klimaty, które pewnie za parę lat znikną, dlatego zdjęcia starych kamienic oglądam z przyjemnością. Nie wiem – może tylko to moje zdanie, ale wydaje mi się, że takie miejsca mają swój niepowtarzalny klimat.

  Co do lampy: na blogach ze zdjęciami nie koncentruje się na tekście, dlatego chwilę zastanawiałem się, co to tak naprawdę jest. Nie zgadłem :-)
  Wojtek ostatnio opublikował…Zapożyczka.pl – Nowa firma pozabankowa!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge