Instagram, baseball i Sports Illustrated

Szał fotografowania telefonami komórkowymi ogarnia kolejnych zawodowych fotografów. Nawet tych zajmujących się dziedziną fotografii, wydawałoby się, całkiem niedostępną dla komórek. Mam tu na myśli fotografię sportową, która stawia przed fotografującymi wysokie wymagania w zakresie używanego sprzętu. Najczęściej fotograf sportowy wyposażony jest w jasny, bardzo drogi, długoogniskowy obiektyw, na którego węższym końcu znajduje się równie droga lustrzanka. Zarówno stosowane w profesjonalnej fotografii sportowej obiektywy, jak i korpusy, to z reguły najdroższe modele dostępne w ofertach poszczególnych producentów sprzętu. To cena, którą trzeba zapłacić za lepsze zbliżenia, krótsze czasy naświetlania i większą liczbę dobrych technicznie ujęć wykonanych w każdej sekundzie kluczowych momentów sportowych wydarzeń.

Tym większe zdziwienie może budzić więc fakt, że w ukazującym się dzisiaj numerze amerykańskiego magazynu sportowego Sports Illustrated (czytanego tygodniowo przez około 23 miliony ludzi) zostanie wydrukowane 18 instagramów zawodowego fotografa sportowego Brada Mangina. Mangin fotografował swoim iPhonem mniej dynamiczne sceny rozgrywające się podczas treningów oraz meczów baseballa. Jak opisuje ten fotograf sportowy z dwudziestoletnim doświadczeniem na swoim blogu , fotografując telefonem czuł się tak, jakby fotografował baseball po raz pierwszy w życiu. Zamiana jego Canona EOS-1 Mark IV na iPhone’a spowodowała, jak twierdzi, że spojrzał na owe wydarzenia sportowe całkiem świeżym okiem.

Baseballowe instagramy Brada Mangina można oglądnąć na jego blogu: http://manginphotography.net/2012/07/my-baseball-iphone-instagrams-in-sports-illustrated.

Z kolei w innym poście opisuje on jakich iPhone’owych aplikacji używa podczas tworzenia swoich instagramów, co dla posiadaczy tych telefonów może być nad wyraz interesujące: http://manginphotography.net/2012/07/how-i-made-instagram-images-that-were-good-enough-for-sports-illustrated.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge