Jak powstają moje zdjęcia

W dzisiejszym wpisie pokrótce opiszę jak powstają moje instagramowe zdjęcia. Może kogoś to zainteresuje :).

Zacznijmy od sprzętu. Do tej pory wszystkie zdjęcia wykonałem telefonem HTC Desire HD. Telefon ów ma, moim zdaniem, nie wyróżniający się niczym specjalnym aparat. Matryca CMOS 1/3.2”, wykonana jeszcze w technologi FSI, upakowana 8 milionami pikseli, generuje dość zaszumiony obraz. Z tego względu podczas fotografowania staram się trzymać możliwie niskich czułości – najchętniej nie ruszam się poza 100 ISO. W ustawieniach aplikacji obsługującej kamerę ręcznie wymuszam pożądaną czułość. Stosuję czasem diody doświetlające, w które wyposażony jest mój telefon. Przy zdjęciach pewnych motywów fotografowanych z bliskiej odległości sprawdzają się one całkiem przyzwoicie. Na moich instagramowych zdjęciach lubię spory kontrast i mocniejszą saturację, podbijam więc trochę oba te parametry. Ustawiam również maksymalną rozdzielczość i jakość zapisywanych zdjęć.

Jakie stosuję oprogramowanie? Pierwotnie korzystałem z natywnej aplikacji obsługującej kamerę w moim telefonie. Jednak, jako że posiadanie smartfona opartego o system operacyjny Android daje mi możliwość wyboru spośród ogromnej ilości software’u, postanowiłem sprawdzić czy nie w Play Market nie znajdę czegoś lepszego. Po dłuższych poszukiwaniach i testach trafiłem w końcu na aplikację Vignette, która moim zdaniem jest bezkonkurencyjna jako soft obsługujący kamerę mimo posiadania irytującej cechy: mianowicie jest m e g a   p o w o l n a… Ale o Vignette napiszę jeszcze kiedyś osobny tekst.

I to właściwie tyle. Wykonane zdjęcie trafia do programu Instagram, gdzie nakładam któryś z dostępnych filtrów i fotka idzie w świat :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge