Galeria Fotografii B&B

„Żeby nic nie umknęło…” tym razem w Bielsku-Białej!

Kilka dni temu zakończyła się w Krakowie wystawa zdjęć Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”. O wydarzeniu tym napisałem tutaj, a krótką relację z wernisażu rozpoczynającego wystawę można przeczytać na stronie Mobilnych. Jednakże zdjęcia zaprezentowane w Krakowie nie wylądowały jeszcze w archiwum! Znana i ceniona Galeria Fotografii B&B zdecydowała się pokazać je w Bielsku-Białej!

Muszę przyznać, że jako członek grupy Mobilnych jestem bardzo dumy z tego, że nasze fotografie wypełnią na jakiś czas tak piękne wnętrza jak te, którymi dysponuje Galeria B&B:

Galeria Fotografii B&B

Galeria Fotografii B&B

Galeria Fotografii B&B działa w Bielsku-Białej od 1992 roku. Odbyło się w niej już ponad 200 wystaw! Jej założycielami oraz kuratorami są państwo Inez i Andrzej Baturo, którzy oboje są cenionymi fotografikami.

Garść szczegółów dotyczących wystawy:

Tytuł wystawy: Żeby nic nie umknęło…

Czas trwania: 6 czerwca – 30 czerwca 2014 roku (wernisaż: 6 czerwca 2014 roku o godzinie 18:00)

Miejsce: Galeria Fotografii B&B, ul. 1 Maja 12, Bielsko-Biała

Motto wystawy:

My – mieszkańcy miast – przez większość życia przemierzamy nasze ulice i blokowiska w niesamowitym pospiechu, pędząc do miejsc pracy, pędząc do szkół, pędząc do sklepów, do urzędów, do…

Pędzimy, pędzimy, załatwiamy i pędzimy dalej.

W tym dzikim pedzie niewielu z nas fotografów amatorów myśli o zabraniu „prawdziwego” aparatu fotograficznego. Bo ciężki i nieporęczny, bo się nie przyda, bo i tak nie będzie czasu.

Ten projekt to miejskie ujęcia, które by nie powstały, gdyby nie maleńkie aparaty fotograficzne umieszczone w naszych telefonach. Paradoksalnie, przez życiowy pośpiech, te ostatnie zawsze i wszędzie mamy przy sobie…

Żeby nic nie umknęło…

W imieniu Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni” serdecznie zapraszam do Bielska-Białej!

1 komentarz dla "„Żeby nic nie umknęło…” tym razem w Bielsku-Białej!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge