Plakat wystawy "Żeby nic nie umknęło..."

Wystawa fotografii mobilnej w ramach Krakow Photo Fringe!

Krakow Photo Fringe jest wspólnym projektem Fundacji Sztuk Wizualnych oraz Fundacji Lablab. Został utworzony w celu promowania ciekawych inicjatyw okołofotograficznych mających miejsce w Krakowie podczas trwania festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Niezwykle miło mi zakomunikować, że tegoroczna edycja KPF objęła swoim zasięgiem również wystawę Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”, której to grupy jestem dumnym członkiem.

Plakat wystawy "Żeby nic nie umknęło..."

Plakat wystawy „Żeby nic nie umknęło…”

Na początku maja tego roku minął rok, odkąd postanowiliśmy zacząć działać w kolektywie. Krakowska wystawa w pewnym sensie jest podsumowaniem naszych dotychczasowych dokonań na polu fotografii mobilnej.

Cafe & Gallery & Rooms INDALO, znajdującej się przy ulicy Tarłowskiej 15 w Krakowie, zaprezentujemy 70 czarno-białych, wykadrowanych do kwadratu prac. Wspólnym mianownikiem dla większości tych zdjęć jest miasto i jego mieszkańcy – czyli tematyka, w której wielu z nas – Mobilnych czuje się bardzo dobrze. Na wystawie znajdzie się też kilka prac będących w opozycji do głównego tematu: dla nich motywem głównym jest przyroda.

Oto wszelkie niezbędne szczegóły:

Tytuł wystawy: Żeby nic nie umknęło…
Czas trwania: 16 maja – 1 czerwca 2014 r. (wernisaż: 16 maja o godzinie 20:00)
Miejsce: Cafe & Gallery & Rooms INDALO, ul. Tarłowska 15, Kraków
Motto wystawy:

My – mieszkańcy miast – przez większość życia przemierzamy nasze ulice i blokowiska w niesamowitym pośpiechu, pędząc do miejsc pracy, pędząc do szkół, pędząc do sklepów, do urzędów, do… Pędzimy, pędzimy, załatwiamy i pędzimy dalej. W tym dzikim pędzie niewielu z nas fotografów amatorów myśli o zabraniu „prawdziwego” aparatu fotograficznego. Bo ciężki i nieporęczny, bo się nie przyda, bo i tak nie będzie czasu. Ten projekt to miejskie ujęcia, które by nie powstały, gdyby nie maleńkie aparaty fotograficzne umieszczone w naszych telefonach. Paradoksalnie, przez życiowy pośpiech, te ostatnie zawsze i wszędzie mamy przy sobie… Żeby nic nie umknęło…

W imieniu całej Grupy Mobilni serdecznie zapraszam do Cafe & Gallery & Rooms INDALO na skromny wernisaż, który odbędzie się już dzisiaj o godzinie 20:00! A jeżeli nie uda się Wam pojawić pojawić w INDALO w dniu dzisiejszym, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zaglądnęli tam w innym terminie, najlepiej oczywiście jeszcze w czasie trwania naszej wystawy (czyli do 1 czerwca włącznie). INDALO to bardzo sympatyczne, spokojne miejsce, w sam raz na rozmowę przy kawie/piwie/winie.

A oto dwa zdjęcia z wczorajszego montowania wystawy :)

Czarek z narzeczoną dopasowują autorów do zdjęć

Czarek z narzeczoną dopasowują autorów do zdjęć

Wstępnie powieszone ramy ze zdjęciami

Wstępnie powieszone ramy ze zdjęciami

komentarze 3 dla "Wystawa fotografii mobilnej w ramach Krakow Photo Fringe!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge